دانلود کتاب خاطرات و مبارزات حجه الاسلام و المسلیمن دری نجف آبادی

Hiweb
بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمیخاطرات و مبارزات حجه الاسلام و المسلیمن دری نجف آبادی

گردآوری و انتشار خاطرات شخصیت‏های مذهبی که در ابتدای نهضت اسلامی از نزدیک شاهد وقایع سیاسی بوده ‏اند، بخصوص آن دسته که دوره‏ی جوانی خود را در آن روزگار سپری می‏ کردند، زوایایی از تاریخ مبارزات ملت ایران را روشن خواهد ساخت. این دسته از روحانیون در طی سفرهای تبلیغی و دینی خود، خاطرات فراوانی از مردم شهرهای مختلف و فداکاری آن‏ها دارند و در ضمن روایات زیادی نیز از مبارزات اساتید خود در سینه دارند، که در صورت جمع ‏آوری و تدوین آن‏ ها، منبع ارزشمندی از داده‏های تاریخی در اختیار پژوهشگران تاریخی قرار می ‏گیرد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی در راستای انجام وظیفه‏ ی خود – که همان پژوهش درباره‏ ی علل پیروزی انقلاب اسلامی است – خاطرات شخصیت‏ هایی را که در جریان نهضت اسلامی نقش داشته ‏اند جمع ‏آوری و منتشر می‏ کند. خاطرات آقای دری نجف‏آبادی که اینک به خوانندگان محترم تقدیم می‏ گردد، نیز در رابطه با هدف فوق تنظیم گشته است.

دری نجف‏آبادی در سال ۱۳۲۴ش در خانواده‏ای مذهبی در شهر نجف‏آباد به دنیا آمد. تحصیلات حوزوی را در این شهر و قم گذرانید. از همان دوره‏ ی جوانی به صف یاران امام پیوست و در جریان سفرهای تبلیغی به شهرهای مختلف، پیام امام را به گوش مردم می‏ رسانید.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی دلسوخته را ببینید.

» دلسوختههای مرتبط:
شرح حال و اقدامات شیخ محمد خیابانی
ایالات و طوایف درگز (جلد دوم)
سخنرانی محمد رضا شاه در افتتاح کنگره جهانی ایران شناسی

نسخه ها

حجم: ۸ مگابایت

دریافت ها: ۳۴۴۳

تعداد صفحات: ۳
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.مطالب مشابه